Jan. 11, 2022   to be held at Korkki Ski Ctr.
                    near Two Harbors, MN

              Classic Nordic Ski Race
        hosted by North Shore Nordic team

 

 

START LIST FOR -> Varsity Boys  6 Km Classic Race

Bib #      Name                 Grade    School             Start Time

  1    Schroeder, Xander           12   Duluth Denfeld        11:01:00

  2    VanStraten, Aiden           11   Proctor/Hermantown    11:01:20

  3    Mulford, Thomas             12   Mora                  11:01:40

  4    Hutchinson, Riley           11   Marshall School       11:02:00

  5    Prosen, Cale                12   Cloquet-Esko-Carlton  11:02:20

  6    Morse, Ian                  12   Duluth East           11:02:40

  7    Anderson, Ted               10   Mora                  11:03:00

  8    Wozniak, Elijah             10   Proctor/Hermantown    11:03:20

  9    Juntunen, Charles           11   Duluth Denfeld        11:03:40

  10   Marshak, Zach               11   Marshall School       11:04:00

  11   Myers, Cyrus                11   North Shore           11:04:20

  12   Morse, Carl                 10   Duluth East           11:04:40

  13   Chopskie, Jordan            11   Cloquet-Esko-Carlton  11:05:00

  14   Thorpe, Ian                 11   North Shore           11:05:20

  15   Fischer, Miles              11   Cloquet-Esko-Carlton  11:05:40

  16   Schultz, Zethan             11   Mora                  11:06:00

  17   Ehrenreich, Kyle            10   Marshall School       11:06:20

  18   Mayne, Derek                11   Duluth Denfeld        11:06:40

  19   Bettendorf, Luke            12   Proctor/Hermantown    11:07:00

  20   Kyes, James                 10   Duluth East           11:07:20

  21   Mehle, Braden               11   Proctor/Hermantown    11:07:40

  22   Mulford, Ben                10   Mora                  11:08:00

  23   Smith, Elijah               9    North Shore           11:08:20

  24   Rains, Eliot                10   Marshall School       11:08:40

  25   Gelineau, Jacob             12   Duluth Denfeld        11:09:00

  26   Miatke, Oliver              11   Duluth East           11:09:20

  27   Prosen, Emmet               10   Cloquet-Esko-Carlton  11:09:40

  28   Knight, Joshua              12   Proctor/Hermantown    11:10:00

  29   Williams, Hunter            11   Cloquet-Esko-Carlton  11:10:20

  30   Rova, Paavo                 10   Duluth East           11:10:40

  31   Felger, Jakob               12   Mora                  11:11:00

  32   Mattson, Alexander          10   North Shore           11:11:20

  33   Barta, Nathan               12   Cloquet-Esko-Carlton  11:11:40

  34   Lenz, Santiago              10   Proctor/Hermantown    11:12:00

  35   Willemsen, Colin            11   Duluth East           11:12:20

  36   Berry, Tanner               10   Mora                  11:12:40

  37   Williams, Alex              10   Mora                  11:13:00

  38   Carlson, Aren               11   Duluth East           11:13:20

  39   Brown, Thorin               12   Cloquet-Esko-Carlton  11:13:40

  40   Fitzpatrick, Aidan          12   Duluth East           11:14:00

  41   Erkkila, Zach               12   Cloquet-Esko-Carlton  11:14:20

  42   Snihurowych, Liam           9    Duluth East           11:14:40

    Group Count =  42

 

START LIST FOR -> Varsity Girls  6 Km Classic Race

Bib #      Name                 Grade    School             Start Time

  51   Hutchinson, Naida           9    Marshall School       11:30:00

  52   Bettendorf, Della           9    Proctor/Hermantown    11:30:20

  53   Wright, Olya                10   North Shore           11:30:40

  54   Gangi, Sanny                11   Grand Rapids          11:31:00

  55   McCormick, Grace            11   Duluth Denfeld        11:31:20

  56   Brown, Lily                 12   Duluth East           11:31:40

  57   Anderson, Tayah             10   Mora                  11:32:00

  58   Zuck, Halle                 12   Cloquet-Esko-Carlton  11:32:20

  59   Kerr, Nora                  10   Mora                  11:32:40

  60   Smith, Autumn               12   North Shore           11:33:00

  61   Chopskie, Megan             11   Cloquet-Esko-Carlton  11:33:20

  62   Lozano, Stella              9    Marshall School       11:33:40

  63   Johnson, Jenna              11   Duluth East           11:34:00

  64   Karkela, Ella               10   Grand Rapids          11:34:20

  65   Harnell, Lizzy              9    Proctor/Hermantown    11:34:40

  66   Lynas, Elaine               12   Proctor/Hermantown    11:35:00

  67   Redshaw, Martine            10   North Shore           11:35:20

  68   Petersen, Chloe             10   Grand Rapids          11:35:40

  69   Gunderson, Jazlyn           11   Cloquet-Esko-Carlton  11:36:00

  70   Erickson, Lily              12   Mora                  11:36:20

  71   McAuliffe, Keegan           12   Marshall School       11:36:40

  72   Kraker, Lydia               10   Duluth East           11:37:00

  73   Helmer, Anna-Britta         9    Duluth East           11:37:20

  74   Ripp, Charlotte             11   Cloquet-Esko-Carlton  11:37:40

  75   Shultz, Norah               10   Marshall School       11:38:00

  76   Bettendorf, Rachel          7    Proctor/Hermantown    11:38:20

  77   Downing, Ella               10   Grand Rapids          11:38:40

  78   Carr, Jocelyn               10   North Shore           11:39:00

  79   Van Hale, Mattea            12   Mora                  11:39:20

  80   Gordon, Lamar               11   North Shore           11:39:40

  81   Cope-Schaeffer, Liesl       10   Duluth East           11:40:00

  82   Moe, Annelise               10   Mora                  11:40:20

  83   Watson, Lucy                12   Marshall School       11:40:40

  84   Kleiman, Paisley            9    Proctor/Hermantown    11:41:00

  85   Tracy, Harmony              12   Cloquet-Esko-Carlton  11:41:20

  86   Jackson, Ada                11   Grand Rapids          11:41:40

  87   Hendrickson, Greta          10   Duluth East           11:42:00

  88   Jackson, Lainie             7    Grand Rapids          11:42:20

  89   Allen, Amelia               12   Cloquet-Esko-Carlton  11:42:40

  90   Niskanen, Marguerite        12   Mora                  11:43:00

  91   Chmelik, Cece               12   North Shore           11:43:20

  92   Amundson, Campbell          9    Proctor/Hermantown    11:43:40

  93   Birkey, Abigail             11   Grand Rapids          11:44:00

  94   Bixler, Rowan               10   Duluth East           11:44:20

  95   Schwinghamer, Lola          10   Mora                  11:44:40

  96   Shingledecke, Grace         12   Cloquet-Esko-Carlton  11:45:00

  97   Coleman, Leah               10   Duluth East           11:45:20

  98   Gunderson, Shealee          9    Cloquet-Esko-Carlton  11:45:40

  99   Wyland, Liv                 12   Grand Rapids          11:46:00

  100  Kramer, Thea                10   Duluth East           11:46:20

  101  Hrabik, Grace               12   Cloquet-Esko-Carlton  11:46:40

  102  Wise, Amelia                11   Duluth East           11:47:00

  103  Graddy, Eleanor             12   Cloquet-Esko-Carlton  11:47:20

  104  Chandler, Grace             12   Duluth East           11:47:40

    Group Count =  54

 

START LIST FOR -> Jr. Varsity Boys  6 Km Classic Race

Bib #      Name                 Grade    School             Start Time

  111  Pilate, Ben                 8    Duluth East           12:00:00

  112  Berube, Ian                 9    Cloquet-Esko-Carlton  12:00:20

  113  Moore, Nick                 9    Marshall School       12:00:40

  114  Curnow, Larson              9    Grand Rapids          12:01:00

  115  Bradbury, Peyton            12   Duluth Denfeld        12:01:20

  116  Wermter, Ben                10   North Shore           12:01:40

  117  Thorn, Aden                 9    Proctor/Hermantown    12:02:00

  118  Szoka, Owen                 10   Mora                  12:02:20

  119  Rivard, Ivan                9    Mora                  12:02:40

  120  Fox, Andrew                 12   Duluth East           12:03:00

  121  Johnson, Benjamin           10   Proctor/Hermantown    12:03:20

  122  Widdes, Jake                10   Marshall School       12:03:40

  123  Fairchild, Kale             8    Grand Rapids          12:04:00

  124  Rosholt, Luke               10   Duluth Denfeld        12:04:20

  125  Thorpe, Clay                10   North Shore           12:04:40

  126  Thompson, Karl              11   Cloquet-Esko-Carlton  12:05:00

  127  Van Hees, Rutger            12   Marshall School       12:05:20

  128  Mjolsness, Gavin            9    Grand Rapids          12:05:40

  129  Nelson, Ledgyn              9    Mora                  12:06:00

  130  Gutmann, Marcus             10   Proctor/Hermantown    12:06:20

  131  Sanders, Ben                11   Cloquet-Esko-Carlton  12:06:40

  132  Foldesi, William            10   Duluth Denfeld        12:07:00

  133  Johnson, Tate               11   Duluth East           12:07:20

  134  Capps, August               8    Duluth East           12:07:40

  135  Erie, Cade                  12   Duluth Denfeld        12:08:00

  136  Kruse, Michael              9    Cloquet-Esko-Carlton  12:08:20

  137  Love, Brier                 9    Grand Rapids          12:08:40

  138  McKinnon, Braden            9    Mora                  12:09:00

  139  Nygaard, Dylan              10   Marshall School       12:09:20

  140  Good, Andre                 11   Duluth East           12:09:40

  141  Regas, Styli                11   Duluth Denfeld        12:10:00

  142  Tanner-Wostrel, Miigwan     11   Cloquet-Esko-Carlton  12:10:20

  143  Sand, Dakota                11   Mora                  12:10:40

  144  Jacobson, Jonah             10   Mora                  12:11:00

  145  Schroeder, Isaac            10   Duluth Denfeld        12:11:20

  146  Westholm, Benjamin          10   Duluth East           12:11:40

  147  Allen, Gage                 9    Cloquet-Esko-Carlton  12:12:00

  148  Jazdzewski, Eli             10   Cloquet-Esko-Carlton  12:12:20

  149  Olson, Aksel                8    Mora                  12:12:40

  150  Buck, Gabe                  10   Duluth Denfeld        12:13:00

  151  Hanhan, Soren               9    Duluth East           12:13:20

  152  Bakke, Olof                 9    Mora                  12:13:40

  153  Meagher, Liam               11   Cloquet-Esko-Carlton  12:14:00

  154  Reeves, Ryan                11   Duluth East           12:14:20

  155  Ilazi, Vullnet              12   Duluth Denfeld        12:14:40

  156  Kaczmarczyk, Mark           11   Duluth East           12:15:00

  157  Grigal, Nico                12   Duluth Denfeld        12:15:20

  158  Hubbard, Conner             11   Mora                  12:15:40

  159  Neumann, Cameron            11   Cloquet-Esko-Carlton  12:16:00

  160  Doty, Ethan                 10   Cloquet-Esko-Carlton  12:16:20

  161  Javaherian, Gabriel         9    Duluth East           12:16:40

  162  Erspamer, Evan              11   Cloquet-Esko-Carlton  12:17:00

  163  Packer, Will                10   Duluth East           12:17:20

  164  Meyer, Evan                 10   Duluth East           12:17:40

  165  Javaherian, Jacob           11   Duluth East           12:18:00

  166  OLson, Gus                  10   Duluth East           12:18:20

  167  Whitehill, Jackson          9    Duluth East           12:18:40

  168  Blascyk, Samuel             10   Duluth East           12:19:00

    Group Count =  58

 

START LIST FOR -> Jr. Varsity Girls  6 Km Classic Race

Bib #      Name                 Grade    School             Start Time

  171  Carlson, Allana             11   Proctor/Hermantown    12:30:00

  172  Rova, Tuuli                 8    Duluth East           12:30:20

  173  Ostrom, Julia               11   Mora                  12:30:40

  174  Van Hees, Lizzie            9    Marshall School       12:31:00

  175  Birkey, Taylor              11   Grand Rapids          12:31:20

  176  Berg, Aspen                 9    Cloquet-Esko-Carlton  12:31:40

  177  Backstrom, Ella             11   Duluth Denfeld        12:32:00

  178  Onken, Evelyn               9    Proctor/Hermantown    12:32:20

  179  Mattson, Skylar             12   Mora                  12:32:40

  180  Johnson, Lenna              11   Grand Rapids          12:33:00

  181  Anderson, Lily              12   Duluth Denfeld        12:33:20

  182  Gustafson, Freya            9    Cloquet-Esko-Carlton  12:33:40

  183  Ryan, Josephine             7    Duluth East           12:34:00

  184  Rains, Anna                 9    Marshall School       12:34:20

  185  Carda, Hazel                10   Mora                  12:34:40

  186  Walters, Emily              10   Grand Rapids          12:35:00

  187  Ojard, Evelyn               11   Marshall School       12:35:20

  188  Knight, Julia               10   Proctor/Hermantown    12:35:40

  189  Schiller, Kate              9    Duluth East           12:36:00

  190  Simula, Mackenzie           11   Cloquet-Esko-Carlton  12:36:20

  191  Kloster, Claire             11   Duluth Denfeld        12:36:40

  192  Halverson, Ada              8    Mora                  12:37:00

  193  Yapel, Kate                 9    Duluth East           12:37:20

  194  Nichols, Josie              11   Duluth Denfeld        12:37:40

  195  Daydodge, Gabrielle         11   Grand Rapids          12:38:00

  196  Ziebol, Harlee              10   Cloquet-Esko-Carlton  12:38:20

  197  Ehresman, Jamie             10   Proctor/Hermantown    12:38:40

  198  Timm, Emily                 10   Grand Rapids          12:39:00

  199  Bergh, Rachel               12   Duluth Denfeld        12:39:20

  200  Berg, Ellie                 10   Proctor/Hermantown    12:39:40

  201  Beaster, Camilla            8    Duluth East           12:40:00

  202  Kerr, Macy                  8    Mora                  12:40:20

  203  Belich, Mollie              12   Cloquet-Esko-Carlton  12:40:40

  204  Thralow, Ginger             10   Duluth East           12:41:00

  205  Krueger-Barth, Rowan        12   Grand Rapids          12:41:20

  206  Niskanen, Clara             8    Mora                  12:41:40

  207  Hollinday, Jada             12   Duluth Denfeld        12:42:00

  208  Paul, Lillian               10   Duluth Denfeld        12:42:20

  209  Magnuson, Molly             9    Grand Rapids          12:42:40

  210  Rectenwald, Sarah           10   Duluth East           12:43:00

  211  Calander, Morgan            10   Mora                  12:43:20

  212  Edberg, Ria                 12   Mora                  12:43:40

  213  Karstens, Mary              11   Duluth East           12:44:00

  214  Shaffer, Sarah              10   Duluth Denfeld        12:44:20

  215  Harbson, Stella             11   Duluth East           12:44:40

  216  Schultz, Tirzah             9    Mora                  12:45:00

  217  McKinnon, Brianna           12   Mora                  12:45:20

  218  Pilate, Siri                10   Duluth East           12:45:40

  219  Javaherian, Beatrice        9    Duluth East           12:46:00

  220  Font Trias, Alba            10   Mora                  12:46:20

  221  Suleymanoglu, Sude          11   Mora                  12:46:40

  222  Broadmoore, Edie            9    Duluth East           12:47:00

  223  Klink, Kennedy              10   Mora                  12:47:20

  224  Przybyl, Irene              10   Duluth East           12:47:40

  225  Anderson, Kate              11   Mora                  12:48:00

  226  Schafer, Presley            11   Duluth East           12:48:20

  227  Kallis, Emma                11   Mora                  12:48:40

  228  Snustad, Taitum             10   Duluth East           12:49:00

  229  Landegren, Wilma            11   Mora                  12:49:20

  230  Mendez, Carlota             11   Mora                  12:49:40

  231  Occhiuzzi, Laura            11   Mora                  12:50:00

  232  De Gracia, Annika           10   Mora                  12:50:20

    Group Count =  62

 

START LIST FOR -> Jr. High Boys  4 Km Classic Race

Bib #      Name                 Grade    School             Start Time

  241  Valentine, Daley            8    Nordic North Stars    13:00:00

  242  Rude, Ezra                  8    Marshall School       13:00:20

  243  Anderson, Steinar           7    North Shore           13:00:40

  244  Poenix, Zane                9    Grand Rapids          13:01:00

  245  Rausch, Adrian              8    Mesabi East           13:01:20

  246  Goettel, Mark               8    Duluth East           13:01:40

  247  Chopskie, Ayden             8    Cloquet-Esko-Carlton  13:02:00

  248  Harris, Dakota              8    Mora                  13:02:20

  249  Johnson, Caleb              8    Duluth Denfeld        13:02:40

  250  Wozniak, Isaiah             7    Proctor/Hermantown    13:03:00

  251  Fitzpatrick, Rowan          8    North Star Academy    13:03:20

  252  Fisher, Max                 8    Duluth East           13:03:40

  253  Blake, Kai                  7    Mesabi East           13:04:00

  254  Goodman, Arthur             7    Marshall School       13:04:20

  255  McCarthy, Seamus            8    Mora                  13:04:40

  256  Beack, Kaleb                9+   Duluth Denfeld        13:05:00

  257  Thorson, Ben                8    North Star Academy    13:05:20

  258  Bachke, Gabe                9    Proctor/Hermantown    13:05:40

  259  Roberts, Finley             7    Grand Rapids          13:06:00

  260  Langer, Isaiah              7    Cloquet-Esko-Carlton  13:06:20

  261  Fish, Ethan                 7    North Shore           13:06:40

  262  Kunkel, Jeremy              7    Mora                  13:07:00

  263  Dean, Eli                   7    North Shore           13:07:20

  264  Lane, Elijah                8    Grand Rapids          13:07:40

  265  Gunderson, Bodyn            8    Cloquet-Esko-Carlton  13:08:00

  266  Bolf, Gavin                 9    Duluth East           13:08:20

  267  Seeber, Joseph              9    Mesabi East           13:08:40

  268  Larson, Kyle                9+   Duluth Denfeld        13:09:00

  269  Hill, Russell               8    Marshall School       13:09:20

  270  Nelson, Jaxon               7    North Star Academy    13:09:40

  271  Rue, Jonah                  7    Mora                  13:10:00

  272  Moody, Eero                 7    North Shore           13:10:20

  273  Mattinen, Andrew            8    Cloquet-Esko-Carlton  13:10:40

  274  Salmela, Taavi              7    Duluth East           13:11:00

  275  Greshowak, Gaven            8    North Star Academy    13:11:20

  276  Flack, Owen                 8    Mesabi East           13:11:40

  277  Helstrom, Hugo              8    Marshall School       13:12:00

  278  Grosland, Oliver            7    Grand Rapids          13:12:20

  279  Linn, Mason                 7    North Shore           13:12:40

  280  Perlinger, Ethan            9    Marshall School       13:13:00

  281  Meyer, Nolan                7    North Star Academy    13:13:20

  282  Lavan, Ethan                8    Cloquet-Esko-Carlton  13:13:40

  283  Stenberg, Torsten           7    Mora                  13:14:00

  284  Qson, August                8    Duluth East           13:14:20

  285  Rogers, Noah                9    Grand Rapids          13:14:40

  286  Wilson, Leland              8    Mesabi East           13:15:00

  287  Hurth, Everett              8    North Shore           13:15:20

  288  Meyer, Isaac                7    North Star Academy    13:15:40

  289  Nephew, Jacob               7    Marshall School       13:16:00

  290  Krueger, Skylar             9+   Grand Rapids          13:16:20

  291  Stokke, Ryder               8    Mora                  13:16:40

  292  Mitchell, Brody             8    Duluth East           13:17:00

  293  Prosen, Blake               7    Cloquet-Esko-Carlton  13:17:20

  294  Eamonn, Orien               9    Duluth East           13:17:40

  295  Hansen, Odin                8    North Shore           13:18:00

  296  Marisette, Colton           7    Mora                  13:18:20

  297  Will, Watson                8    Marshall School       13:18:40

  298  Hassebrock, Sam             7    North Star Academy    13:19:00

  299  Freeman, Coleton            7    North Star Academy    13:19:20

  300  Jansen, Lute                7    North Shore           13:19:40

  301  Breidenbach, Anders         9    Duluth East           13:20:00

  302  Allen, Ellis                8    Cloquet-Esko-Carlton  13:20:20

  303  Cox, Caleb                  9    North Shore           13:20:40

  304  Forsman, Bennett            8    Duluth East           13:21:00

  305  Bastin, Krish               8    North Star Academy    13:21:20

  306  Yurek, Kai                  8    Cloquet-Esko-Carlton  13:21:40

  307  Cornell, David              8    Cloquet-Esko-Carlton  13:22:00

  308  Cruikshank, Reed            9+   North Shore           13:22:20

  309  Alexander, Lincoln          7    North Star Academy    13:22:40

  310  Hoeschen-Ehrbright, Aidan   8    Duluth East           13:23:00

  311  Schafer, Landon             7    North Star Academy    13:23:20

  312  Blascyk, Owen               8    Duluth East           13:23:40

  313  Carlson, Thomas             7    Cloquet-Esko-Carlton  13:24:00

  314  Watschke, Quinn             6    North Star Academy    13:24:20

  315  Bender, Noah                9    Cloquet-Esko-Carlton  13:24:40

  316  Erickson, Elijah            7    Cloquet-Esko-Carlton  13:25:00

  317  Vang, Ace                   9    Cloquet-Esko-Carlton  13:25:20

  318  Robinson, Joe               9    Cloquet-Esko-Carlton  13:25:40

  319  Bender, Joey                8    Cloquet-Esko-Carlton  13:26:00

  320  Swanson, Gavin              7    Cloquet-Esko-Carlton  13:26:20

    Group Count =  80

 

START LIST FOR -> Jr. High Girls  4 Km Classic Race

Bib #      Name                 Grade    School             Start Time

  381  Galloway, Sylvie            8    Mesabi East           13:30:00

  382  Gookins, Leila              7    Proctor/Hermantown    13:30:20

  383  Teichmann, Franziska        9+   Grand Rapids          13:30:40

  384  Weis, Heidi                 7    Marshall School       13:31:00

  385  Crook, Emma                 8    North Shore           13:31:20

  386  Jansen, Josie               8    North Star Academy    13:31:40

  387  Olson, Jane                 7    Mora                  13:32:00

  388  Larsen, Autumn              8    Duluth Denfeld        13:32:20

  389  Barta, Ellynor              8    Cloquet-Esko-Carlton  13:32:40

  390  Johnson, Ava                7    Duluth East           13:33:00

  391  Larsen, Cayley              9    Duluth Denfeld        13:33:20

  392  Winter, Aedea               8    Proctor/Hermantown    13:33:40

  393  McCourtney, Brynn           8    Marshall School       13:34:00

  394  Berube, Audrey              8    Cloquet-Esko-Carlton  13:34:20

  395  Ostrom, Sophia              8    Mora                  13:34:40

  396  Wigren, Amelia              8    North Star Academy    13:35:00

  397  Huot, Kenna                 8    Duluth East           13:35:20

  398  Casper, Lucie               8    Grand Rapids          13:35:40

  399  Smith, London               8    North Shore           13:36:00

  400  Roark, Sophie               8    Mesabi East           13:36:20

  401  Jukic, Bianca               8    Marshall School       13:36:40

  402  Mattson, Cameron            9+   Mesabi East           13:37:00

  403  Seele, Adeline              7    Duluth East           13:37:20

  404  LaCore, Bri                 8    Cloquet-Esko-Carlton  13:37:40

  405  Hurth, Valerie              9+   North Shore           13:38:00

  406  Larson, Elisabeth           7    Mora                  13:38:20

  407  Sylvester, Holly            8    Grand Rapids          13:38:40

  408  McCormick, Sara             7    Duluth Denfeld        13:39:00

  409  Carroll, Aethena            6    North Star Academy    13:39:20

  410  Tusken, Molly               9    Duluth Denfeld        13:39:40

  411  Carda, Eleanor              8    Mora                  13:40:00

  412  Speros, Amelia              7    Marshall School       13:40:20

  413  Cullen-Line, Summer         9    Mesabi East           13:40:40

  414  Sylvester, Whitney          9+   Grand Rapids          13:41:00

  415  Oswald-Swenson, Ava         9    North Shore           13:41:20

  416  Lopez, Freyja               8    Cloquet-Esko-Carlton  13:41:40

  417  Hansen, Anikka              7    Duluth East           13:42:00

  418  Kittelson, Abby             6    North Star Academy    13:42:20

  419  Wharton, MJ                 8    North Shore           13:42:40

  420  Grahn, Sophie               8    Mora                  13:43:00

  421  Caine, Stella               7    Duluth Denfeld        13:43:20

  422  Bulson, Bella               8    Grand Rapids          13:43:40

  423  Bauers, Gabi                8    Duluth East           13:44:00

  424  Heisel, Brynley             8    Mesabi East           13:44:20

  425  Linville, Elsa              7    Marshall School       13:44:40

  426  McKibbon, Ava               7    Cloquet-Esko-Carlton  13:45:00

  427  Mecklin, Isabelle           9+   North Shore           13:45:20

  428  Brown, Jada                 9+   Duluth Denfeld        13:45:40

  429  Seeber, Mary Kate           8    Mesabi East           13:46:00

  430  Nelson, Adrianna            8    Cloquet-Esko-Carlton  13:46:20

  431  Eberth, Mia                 7    Duluth East           13:46:40

  432  Wheelock, Kate              8    Grand Rapids          13:47:00

  433  Roazen, Sophie              7    Marshall School       13:47:20

  434  Payment, Caydence           8    Grand Rapids          13:47:40

  435  Myers, Signe                9+   North Shore           13:48:00

  436  Hagelin, Signe              7    Cloquet-Esko-Carlton  13:48:20

  437  Seeber, Gianna              7    Mesabi East           13:48:40

  438  Hadiaris, Ella              7    Marshall School       13:49:00

  439  Wisniewski, Ariana          9+   Duluth Denfeld        13:49:20

  440  Holmstrom, Anya             8    Duluth East           13:49:40

  441  Linden, Makayla             8    Cloquet-Esko-Carlton  13:50:00

  442  Langford, Nora              7    Duluth East           13:50:20

  443  Riutta, Hadley              7    Marshall School       13:50:40

  444  Happ-Furo, Alaeana          9+   North Shore           13:51:00

  445  Bockelmann, Julianna        9+   Mesabi East           13:51:20

  446  Carter, Ella                9+   Duluth Denfeld        13:51:40

  447  Tonkin, Kendal              8    Marshall School       13:52:00

  448  Xiong, Irene                9+   Duluth Denfeld        13:52:20

  449  Sharpe, Lucy                8    Duluth East           13:52:40

  450  Smith, Harper               7    North Shore           13:53:00

  451  Grangruth, Aislee           8    Cloquet-Esko-Carlton  13:53:20

  452  Winbigler, Elsa             7    Cloquet-Esko-Carlton  13:53:40

  453  Consie, Sophia              8    Duluth East           13:54:00

  454  Saamanen, Amelia            7    North Shore           13:54:20

  455  Winkels, Amanda             8    Marshall School       13:54:40

  456  Danielson, Olivia           9+   Duluth Denfeld        13:55:00

  457  Hasler, Agnes               7    Duluth East           13:55:20

  458  Hurth, Quincy               7    North Shore           13:55:40

  459  Weix, Alli                  7    Cloquet-Esko-Carlton  13:56:00

  460  Anderson, Siiri             9    Duluth East           13:56:20

  461  Radke, Elizabeth            9+   North Shore           13:56:40

  462  Jakubek, Maiya              7    Cloquet-Esko-Carlton  13:57:00

  463  Karstens, Catherine         9    Duluth East           13:57:20

  464  Linn, Audrey                9+   Duluth East           13:57:40

  465  Wood, Taylor                8    Duluth East           13:58:00

  466  Snustad, Averi              7    Duluth East           13:58:20

  467  Berry, Ana  PARA            9    Mora                  13:58:40

    Group Count =  87